Glinka biała Montmorillonite z certyfikatem ECOCERT Zobacz większe

Glinka biała Montmorillonite z certyfikatem ECOCERT

155

Nowy produkt

Glinka biała Montmorillonite z certyfikatem ECOCERT

Pojemność: 100gram, Cena:14,00 zł/słoik

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

14,00 zł brutto

Więcej informacji

Glinka biała montmorillonite (kaolin)
100% czysta i naturalna
kraj pochodzenia: Francja
Glinka suszona na słońcu bez syntetycznych dodatków.

Glinka biała Montmorillonite z certyfikatem ECOCERT

Kosmetyczna naturalna glinka biała do pielęgnacji cery wrażliwej, suchej, zmęczonej, naczyniowej, z oznakami starzenia. Delikatnie ściąga pory, odżywia i wygładza skórę.
Glinka francuska biała to łagodny, w 100% naturalny produkt mineralny. Zawiera cenne mikroelementy, sole mineralne oraz tlenek glinu (który odpowiada za właściwości ściągające i zabliźniające). Delikatnie oczyszcza, jednocześnie nie pozbawiając skóry bariery ochronnej. Glinka ta również ujędrnia, i nadaje zdrowy odcień skórze. Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych. Poza tym bierze udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn.

Ponadto znajduje zastosowanie w preparatach opóźniających procesy starzenia skóry, ponieważ wspomaga jej regenerację oraz zauważalnie wygładza cerę.

Bierze udział w usuwaniu toksyn, wpływając korzystnie na metabolizm komórkowy i pobudza krążenie w skórze.
Sposób użycia:
Do suchej glinki dolewamy taką ilość płynów (wody lub hydrolatu), aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany, po czym nakładamy na wybrany obszar (np. twarz). Wskazane jest aby nie doprowadzać do wyschnięcia maski (można np. spryskiwać ją mgiełką ulubionego hydrolatu, lub nałożyć wilgotny kompres). Glinkę trzeba utrzymać w ciągłej wilgoci ponieważ tylko wilgotna glinka wykazuje działanie kosmetyczne. Po 15 min. delikatnie zmyć maseczkę.
Glinkę można również stosować jako maskę oczyszczająco-odżywczą na włosy. Niewielką ilość można dodać do ulubionej maski do włosów lub stworzyć tzw. wcierkę.
Za pomocą rzadkiej (płynnej) glinki można normalizować pracę (mieszków łojowych skóry głowy). Należy wetrzeć glinkę we włosy w pobliżu skóry (można nanieść ją na całej długości włosów), po czym „ogrzać się” ręcznikiem i po 30–60 minutach spłukać ciepłą wodą.
Glinka nadaje się również do okładów i masek na całe ciało.
Stoswanie: 1-2 razy w tygodniu.

Waga:100 g- 14,00 zł/szt