Nowy Olej  Arganowy Nierafinowany 500ml Zobacz większe

Olej arganowy do masażu Nierafinowany 500ml

584

Nowy produkt

Olej Arganowy. Nierafinowany, tłoczony na zimno.

Pojemność: 500ml (butelka z pompką)

Olej arganowy zimnotłoczony do masażu. 100% czysty olej, tłoczony na zimno

Więcej szczegółów

7 Przedmioty

139,00 zł brutto

Więcej informacji

Olej Arganowy otrzymywany jest z orzechów drzewa arganowego występującego wyłącznie w jednym regionie świata: południowo-zachodniej części Maroko.

Olej tłoczony tradycyjnie z prażonych orzechów jest jakości spożywczej (w naszej ofercie jako surowiec kosmetyczny tylko do użytku zewnętrznego).

Zalecane dozowanie: 1 – 100%, może być stosowany bezpośrednio na twarz.

Właściwości kosmetyczne oleju arganowego:

Olej arganowy jest wyjątkowym olejem roślinnym. Prawie 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe bardzo ważne dla ludzkiego organizmu.  Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe uczestniczą m.in. w tworzeniu prostaglandyn - hormonów odpowiedzialnych za szereg bardzo ważnych procesów zachodzących zarówno w skórze jak i całym organizmie. Wyjątkowa kompozycja oleju arganowego sprawia, że jest bardzo dobrze przyswajalny i wchłaniany przez skórę. Pod wpływem enzymów występujących w skórze składniki oleju są odpowiednio modyfikowane i wnikają w głębsze warstwy skóry.

Olej arganowy jest doskonały na dojrzałą i starzejącą się skórę, wzmacniając barierę naskórkową poprawia nawilżenie skóry, chroni przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek, wzmacnia paznokcie i włosy. Olej arganowy zawiera szereg fitosteroli, posiada właściwości antyzapalne i chroniące skórę (stigmasterol). Zawiera butyrospermol pielęgnujący skórę przed i po opalaniu.

 Jest polecany do wszystkich rodzajów skóry, szczególnie dojrzałej, suchej i normalnej. Doskonały do masażu.  Dostępny w praktycznej butelce z pompką.