Nowy Marokańskie mydło Beldi (eukaliptus) Zobacz większe

Marokańskie mydło Beldi (eukaliptus)

583

Nowy produkt

To miękkie, naturalne mydło, na bazie oliwy z czarnych oliwek z olejkiem eukaliptusowym. Cenione na całym świecie za swoje walory pielęgnacyjne i wygładzające. Stosowane jest od stuleci do zabiegów oczyszczająco-peelingujących w tradycyjnych arabskich łaźniach i domowym SPA.

Pojemność: 200ml

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

39,00 zł brutto

Więcej informacji

Skład INCI: Aqua, Olea Europea Oil, Potassium Hydroxide, Eucalyptus Globulus Oil

Dozowanie: 100%, bezpośrednio na skórę

OPIS
Czarne mydło Marokańskie powstaje poprzez połączenie Oleju z Czarnych Oliwek Marokańskich oraz wodorotlenku potasu. Ma lekką żelową konsystencję o charakterystycznym oliwnym zapachu. Zawarte w nim oleje nienasycone są niezwykle kompatybilne z komórkami skóry, przez co doskonale złuszczają martwy naskórek pozostawiając skórę jedwabiście gładką i nawilżoną.

WSKAZANIA ZABIEGOWE

  • Do zabiegu Hammam. W tardycyjnej łaźni tureckiej używane jest podczas zabiegu Hammam. Mydło nakłada się na mokrą skórę, najlepiej podczas ciepłej kąpieli lub prysznica. Mydło pozostawia się na skórze około 5 - 10 min. Następnie dłońmi lub przy użyciu szorstkiej rękawicy lub loofah rozprowadzane jest po całym ciele podczas wykonywania masażu poszczególnych partii ciała. Mydło pieni się, stąd spotykana jest też nazwa zabiegu „masaż pianą”. Używanie rękawicy loofah lub Kessa ułatwia usuwanie rozpuszczonego naskórka i pobudza krążenie.  Po wykonanym peelingu spłukujemy całe ciało i nakładamy na skórę naturalny olejek arganowy lub makadamia aby zakończyć marokański rytuał.

  • Z użyciem bawełnianych stempli. Mydło Beldi może być również stosowane z użyciem bawełnianych stempli. Wtedy bawełniane stemple, na podobieństwo stempli tajskich, wypełnia się mydłem, a masaż wykonuje się tak przygotowanymi, podgrzanymi stemplami.

 

Uwagi: Ze względu na mocne działanie czarne mydło nie jest przeznaczone do twarzy.