Olejek eteryczny mięty pieprzowej. 10ml Zobacz większe

Olejek eteryczny mięty pieprzowej. 10ml

292

Nowy produkt

Olejek eteryczny mięty pieprzowej otrzymywany poprzez destylację parą wodną rośliny Mentha arvensis. Zawiera znaczne ilości mentolu. Posiada właściwości łagodzące i antyseptyczne, użyty w produktach daje uczucie odświeżenia, orzeźwienia, ulgi.

Pojemność: 10ml

Cena: 12,50 zł/butelka z kroplomierzem

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

12,50 zł brutto

Więcej informacji

Naturalny olejek mięty pieprzowej - w produktach daje uczucie odświeżenia, orzeźwienia

Skład INCI/Ingredients: Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Oil

Olejek eteryczny otrzymywany poprzez destylację parą wodną rośliny Mentha piperita, poddawany częściowej redestylacji w celu osiągnięcia stabilnej niekrystalizującej się w formy. Główne związki chemiczne zawarte w olejku to: mentol, mentone,1,8-cineole, limonene, neomentol.
Olejek miętowy za sprawą dodatkowych substancji działa skuteczniej niż czysty mentol. W szczególności ma silniejsze działanie antyseptyczne i działa przeciwzapalnie. Jest bardzo skuteczny w przypadku przeziębień, zapalenia górnych dróg oddechowych, łagodzi kaszel, pomaga oddychać, zmniejsza ból zatok, leczy błony śluzowe jamy ustnej. Często jest stosowany w maściach i żelach w przypadku bólu mięśni i stawów, rwy kuszowej, reumatyzmu, świądu skóry (pokrzywka, wyprysk).
Działanie:

- chłodzi i orzeźwia
- wspomaga likwidację zmarszczek
-pomaga w przypadku "bóli kobiecych"
-apatia
-zmęczenie umysłu, poranne zmęczenie,
-brak koncentracji
- łagodzi dolegliwości bólowe
- udrażnia nos, łagodzi kaszel
- odstrasza owady
Zalety:

- 100% naturalny olejek eteryczny z mięty pieprzowej
Stosowanie:

- inhalacje
- kąpiel o działaniu aromateraupetycznym
- kompresy i okłady
- masaż
- "parówka" na twarz

- Służy jako dodatek do kosmetyków po goleniu i depilacji


Zewnętrznie: Inhalacje dróg oddechowych
Inhalacja

Do miseczki z gorącą wodą wlej 5-10 kropli olejku eterycznego. Pochyl się nad naczyniem, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj przez chwilę aromatyczne opary. Jeśli dokucza ci katar lub bezsenność możesz również zastosować prostszą formę inhalacji: skrop 1-2 kroplami olejku chusteczkę do nosa i co chwila ją wąchaj.
W przypadku bólu głowy wystarczy, że naniesiesz na palec wskazujący dwie krople olejku oraz wmasujesz go w skronie i czoło. Trzeba przy tym uważać, by nie dostał się do oczu, ponieważ spowoduje podrażnienia (w takim wypadku obficie przemyj oczy zimną wodą i niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą).
Nieprzyjemny oddech, nudności (niezrównana skuteczność) i wszelkiego rodzaju problemy z trawieniem (wymioty, wzdęcia, niestrawność...) zwalczysz, nakładając 1-2 krople na chleb pełnoziarnisty i zjadając całość (nie przekraczaj 3 dawek dziennie). Daje to niemal natychmiastowy efekt i zapewnia świeży oddech przez kilka godzin - dłużej niż jakakolwiek „miętówka” czy dowolny inny środek.

W przypadku kaszlu możesz wmasować 2 krople olejku miętowego w klatkę piersiową, aby uwolnić wydzielinę oskrzeli w wyniku działania zawartego w nim mentolu.

Wewnętrznie: Dla dorosłych 2-4 krople 3 razy dziennie w przypadku zaburzeń trawiennych.
Środki ostrożności!

Na skórę można stosować wyłącznie miejscowo. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować doustnie u niemowląt, kobiet ciężarnych i karmiących.