Marokańska glinka Ghassoul z certyfikatem ECOCERT Zobacz większe

Marokańska glinka Ghassoul z certyfikatem ECOCERT

279

Nowy produkt

Naturalna, 100% ekologiczna glinka Ghassoul (czyt. gasul) znana jest również pod nazwą Rassoul (czyt. rasul). W bezpośrednim tłumaczeniu z arabskiego znaczy: “ta, która czyści”. W tradycji beduińskiej stosowana była do czyszczenia włosów, twarzy i ciała. Współcześnie stosowana jest w zabiegach spa w eksklusywnych ośrodkach na całym świecie, w kosmetyce, dermatologii oraz farmakologii.

Waga: 100g

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

18,00 zł brutto

Więcej informacji

Glinka Ghassoul (Rassoul lub Rhassoul) występuje tylko w jednym miejscu na świecie w Tamdafelt w północno-zachodniej części Maroko, w rejonie miasta Fez. Wydobywana jest ręcznie w podziemnej kopalni. W trakcie procesu wydobycia partie glinki są numerowane i oznaczane, nie mają kontaktu z innymi surowcami. Proces płukania czystą wodą, sterylizacji oraz suszenia glinki w promieniach słonecznych odbywa się w zakładzie w Fez dokąd glinka przewożona jest z kopalni w specjalnie do tego celu przygotowanych plastikowych torbach. Następnie glinka jest rozdrabniana do formy proszku o grubości 150 μ. Na koniec przeprowadzane są badania laboratoryjne oraz odbywa się pakowanie w oznaczone numerem serii papierowe worki. Pieczę nad całością wydobycia i konfekcjonowania produkcji glinki sprawuje Societe du Ghassoul. Glinka Ghassoul posiada francuski certyfikat ECOCERT, jest w 100% ekologiczna.

Skład glinki to: 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203), <3% lime (CaO), <2% Ferric Oxide (Fe2O3) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C. Po wymieszaniu z wodą glinka tworzy kleistą masę, bardzo lekko pieniącą się.  Posiada właściwości myjące i absorbujące.

Zalecane dozowanie: do 100%.

Właściwości kosmetyczne glinki Ghassoul:

Glinka Ghassoul (Rassoul lub Rhassoul) posiada szereg zastosowań. W czystej formie po wymieszaniu z wodą stosowana jest do maseczek na twarz, okładów na ciało i włosy. W kosmetyce używana jest jako składnik szamponów, mydeł, żeli pod prysznic. Ceniona jest również przez dermatologów w walce z trądzikiem za właściwości oczyszczające w szczególności usuwa nadwyżki sebum z ujść gruczołów łojowych tzw. porów i ich okolic. Glinka Ghassoul jest również wykorzystywana w farmakologii. Dawniej w Maroko spożywana była przez kobiety w ciąży w celu obniżenia kwasowości żołądka. Obecnie na jej bazie tworzone są preparaty obniżające kwasowość układu pokarmowego.

Na podstawie przeprowadzonych w amerykańskich laboratoriach badań stwierdzono, że zaaplikowanie glinki na ciało daje następujące efekty:
- redukuję suchość skóry (79%),

-redukuje łuszczenie się skóry (41%),
- poprawia wygląd i nadaje jasny odcień skórze (68%),
- zwiększa elastyczność i wytrzymałość skóry (24%),
- wzmacnia strukturę skóry (106%),
- usuwa tłuszcz (nadwyżki sebum) ze skóry, w szczególności z wewnątrz porów,
- usuwa stary naskórek, sprawiając, że skóra jest głatka, napięta i zdrowo wyglądająca.

Glinka Ghassoul sprawdza się wyśmienicie w pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym wskazaniem cery wrażliwej, przetłuszczającej się i trądzikowej.

Zastosowanie:

  • Do suchej glinki dolewamy taką ilość płynów, aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany, po czym tak przygotowaną pastę nakładamy na wybrany obszar: twarz, szyję, dekolt, skórę głowy, plecy lub uda. Wskazane jest, aby nie doprowadzać do wyschnięcia maski (można np. spryskiwać ją mgiełką ulubionego hydrolatu, lub nałożyć wilgotny kompres). Maskę nakładamy na ok. 10-20 minut.

  • Do przygotowania maski polecamy hydrolaty. Mogą one zastąpić w całości lub w części (np. 50/50) wodę. Maskę można również wzbogacić o składniki aktywne takie jak: kwas hialuronowy, żel aloesowy, serum itp.

  • Może być także stosowana jako peeling lub maska w przypadku skóry z przebarwieniami