Olej konopny 100 ml Zobacz większe

Olej konopny 30 ml

259

Nowy produkt

Olej konopny to olej najwyższej jakości: tłoczony na zimno i nierafinowany. Olej konopny wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne, naprawcze i ujędrniające.

 

Skład INCI: Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oi

Dozowanie: 1-100%

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

18,00 zł brutto

Więcej informacji

Olej konopny znajdujący się w naszej ofercie  jest zimnotłoczony i nierafinowany. Olej z konopi nazywany jest najbardziej „zbilansowanym olejem” gdyż jednocześnie zawiera w dużych ilościach nienasycone kwasy tłuszczowe oraz potrzebną ilość kwasów nasyconych.

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe stanowią 81 % zawartości oleju. NNKT mają zdolność wnikania w warstwę lipidową skóry. W wysuszonych komórkach uzupełniają kwasy tłuszczowe wysuszone/wypłukane przez czynniki zewnętrzne. NNKT wzmacniają zniszczone komórki sprawiając, że skóra wygląda młodo.

Olej z konopi zawiera również kwasy nasycone, witaminy oraz substancje aktywne. W przeciwieństwie do kwasów nienasyconych kwasy nasycone zawarte w oleju nie są wchłaniane. Tworzą natomiast na skórze barierę ochronną spowalniającą m.in. parowanie wody.

Zalecane dozowanie: 1 – 100%, może być stosowany bezpośrednio na skórę.

Kwas linolowy (Omega-6) oraz gamma-linolowy, które są zawarte w oleju konopnym, pomagają złagodzić, a nawet leczyć problemy skórne takie jak: egzema, sucha skóra, łuszczyca.

Zastosowanie:

  • Olej z konopi jest wyśmienitym olejem do pielęgnacji skóry normalnej i przetłuszczającej się, dlatego może być stosowany jako dodatek do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tego typu skóry.

  • Uważany jest za jeden z najbardziej „suchych” olejów. Szybko się wchłania nie pozostawiając wrażenia tłustej warstwy na skórze, dlatego może być stosowany na skórę bezpośrednio.

  • Może być stosowany w pielęgnacji włosów i skóry głowy.